Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez internetu. To trochę tak, jakby żyć bez bieżącej wody. Dziś w zasadzie wszystko dzieje się w internecie albo przez internet. I nie ma większego znaczenia czy to dobrze, czy nie. Po prostu tak jest i nie ma co udawać, że nie. Dlatego dobry internet domowy musi być! Ale czy dobry musi oznaczać drogi? Wcale niekoniecznie. Dziś przyjrzymy się ofertom różnych operatorów na internet domowy do 300 Mbps. To dla wielu zupełnie wystarczająca prędkość. A 1 Gb i tak dostępny jest w niewielu miejscach. No to do rzeczy!

Internet domowy – UPC

Jednym z lepiej znanych dostawców internetu jest UPC. Cieszy się dobrą sławą bo jego usługi dostępne są w wielu miejscach i dobrze wypada w testach prędkości SpeedTest.pl. Oferta UPC z prędkością do 300 Mbps jest kusząca zwłaszcza teraz, kiedy obowiązuje świąteczna promocja UPC. Normalnie za taką prędkość płacilibyśmy 59,99 zł, ale teraz w ramach promocji obowiązuje niższa cena – 49,99 zł miesięcznie.

Oprócz internetu, dostajemy router Connect Box wifi, instalację za 1 zł, 29 kanałów TV oraz darmowe HBO przez miesiąc. Ze względu na dodatki i lepsze wyniki w testach prędkości UPC  wymieniam jako najlepszego dostawcę internetu domowego do 300 Mbps.

Internet domowy – Vectra

Kolejnym operatorem jaki obniżył cenę internetu o prędkości do 300 Mbps jest Vectra. U niej wcześniej też zapłacilibyśmy 59,99 zł miesięcznie, ale teraz zapłacimy 44,99 zł. To o 5 zł taniej niż w UPC. Poza samym internetem od Vectry też dostajemy router w cenie i instalację za 1 zł. Ale nie mamy już 29 kanałów TV ani darmowego HBO nawet przez miesiąc. Wszelkie dodatki są płatne. Może jeśli ktoś nie ogląda TV to lepiej mu płacić mniej w Vectrze, ale uprzedzam, że jeśli chodzi o prędkość, to UPC ma lepsze wyniki. Ja chociażby z tego względu wolę dopłacić te 5 zł miesięcznie.

Internet domowy – Orange

Internet domowy do 300 Mbps dostaniemy też w Orange. Niestety finansowo nie jest to wcale dobry wybór. Przez pierwsze 12 miesięcy płacimy po 49,99 zł, ale przez kolejne 12 miesięcy wydajemy już po 79,99 zł. Uśredniając, za internet płacimy średnio 64,99 zł miesięcznie. W tej cenie dostajemy tylko router. I nie ma żadnych gratisów albo rabatów z okazji świąt. Także akurat tego operatora z pewnością bym nie wybrała, a co za tym idzie nie poleciła.

Internet domowy – INEA

Warta uwagi jest też oferta INEA. Ten operator wprowadził światłowód symetryczny, dzięki któremu prędkość pobierania i wysyłania danych jest taka sama. To naprawdę fajna sprawa, zwłaszcza dla osób, które pracują z domu i często wysyłają ciężkie pliki przez internet (np. graficy). Za prędkość do 300 Mbps w INEA zapłacimy 69,90 zł miesięcznie. Cena obejmuje też router, aktywację i darmowe HBO przez miesiąc. No i co bardzo ważne przez pierwsze 4 miesiące płacimy 0 zł. Dopiero od 5 miesiąca opłacamy abonament. Oznacza to oszczędność 279,60 zł. Kusząca propozycja…

Internet domowy – NETIA

Na koniec została jeszcze NETIA. Ten operator 300 Mbps udostępnia za 70 zł miesięcznie. Przy tym przez pierwsze 6 miesięcy nic nie płacimy. Oszczędzamy więc w sumie 420 zł. W cenie mamy router, Bezpieczny Internet przez 2 miesiące i HBO GO za 1 zł przez miesiąc. Niestety za aktywację płacimy jednorazowo 49 zł. Gdyby NETIA oferowała łącze symetryczne podobnie jak INEA, to pewnie wolałabym wybrać właśnie ją, ale ponieważ tak nie jest, osobiście wybrałabym jednak INEA.

A który operator według Was ma najlepszą ofertę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *