W Polsce mamy cztery największe sieci komórkowe: Play, Plus, Orange i T-Mobile. Każdy z tych operatorów ma spore grono swoich klientów, podobnie jest z Orange. Dziś właśnie jego ofercie chcę poświęcić nieco uwagi. W tym wpisie powiem jaki jest najtańszy abonament Orange oraz jak wygląda reszta jego oferty. Zapraszam!

Najtańszy abonament Orange

Plan Mobilny 35

Orange ma do zaoferowania cztery abonamenty: Plan Mobilny 35, Plan Mobilny 45, Plan Mobilny 55 i Plan Mobilny 75. Najtańszy abonament Orange Plan Mobilny 35. Kosztuje 35 zł miesięcznie i zawiera:

 • nielimitowane połączenia,
 • SMS/MMS – 0,20 zł,
 • pakiet 3 GB,
 • Music Pass za 0 zł na 3 mies.

Choć jest to najtańszy abonament Orange, z pewnością dla wielu okazałby się niewystarczający. Ale jak wypada na tle konkurencji? W Plusie za 30 zł dostajemy no limit i 2 GB internetu, w Play za 35 zł mamy nielimitowane rozmowy, SMS i MMS – 19 gr i pakiet 7 GB. W T-Mobile w ogóle nie ma abonamentu w cenie 30-35 zł. Moim zdaniem oferta Orange tak samo, jak oferty konkurencji ma swoje słabe strony. Oferta Play wygrywa jednak większym pakietem internetowym i tańszymi SMS/MMS-ami. Plus natomiast wygrywa niższą ceną i nielimitowanymi SMS/MMS-ami. Właśnie dlatego nie uznałabym Planu Mobilnego 35 za najlepszy.

Plan Mobilny 45

Kolejny pod względem ceny jest Plan Mobilny 45. Cena to, jak łatwo się domyślić, 45 zł/mies. A co dostajemy za tę kwotę?

 • Nielimitowane połączenia,
 • nielimitowane SMS/MMS,
 • pakiet 7GB,
 • Music Pass za 0 zł na 3 mies.

I to jest już bardzo przyzwoita oferta. Konkurencja nie ma w ogóle w ofercie abonamentów w tej cenie. Mają albo tańsze – 30/35 zł albo potem od razu droższe – 50/55 zł. Dlatego Orange zasługuje na pochwałę za udostępnienie kompletnej, pełnowartościowej oferty w ceni 45 zł. Brawo!

Plan Mobilny 55

Następna oferta to Plan Mobilny 55 za 55 zł oczywiście. Co tutaj mamy?

 • Nielimitowane połączenia,
 • nielimitowane SMS/MMS,
 • 15 GB na pełnej prędkości,
 • Music Pass za 0 zł na 3 mies.

Czy jest dobra oferta? Łatwo ją ocenić porównując do zbliżonych cenowo ofert konkurencji. W Plusie za 50 zł mamy no limit i pakiet 12 GB, czyli niewiele mniej, za niewiele taniej, moim zdaniem porównywalnie. W Play za 55 zł otrzymujemy no limit, 20 GB i trochę dodatków (TIDAL na 3 mies., Amazon Prime na 6 mies.). Jak widać Play ma więc korzystniejszą ofertę za 55 zł. A co z T-Mobile? W T-Mobile najtańszy abonament kosztuje 59 zł i oferuje no limit z 5 GB. W tym zestawieniu wygrywa Orange. Moim zdaniem Plan Mobilny 55 remisuje z Abonamentem 50 Plusa, przegrywa z Play M i wygrywa z T-Mobile S. Zobaczmy jeszcze ostatnią ofertę Orange.

Plan Mobilny 75

Plan Mobilny 75 to najdroższa propozycja Orange. Kosztuje 75 zł/mies. i daje:

 • nielimitowane połączenia,
 • nielimitowane SMS/MMS,
 • 70 GB na pełnej prędkości,
 • Music Pass za 0 zł na 3 mies.

Żeby ocenić tę ofertę znowu musimy ją porównać ze zbliżonymi cenowo ofertami konkurencji. Plus ma Abonament 75 za 75 zł i obejmuje no limit oraz 72 GB na pełnej prędkości. Jest więc odrobinę lepszy od propozycji Orange. Play natomiast za 75 zł daje abonament Play Homebox, a w nim no limit, pakiet 70 GB przez 12 mies., a kolejne pół roku 35 GB oraz dodatkową kartę z internetem – 150 GB. Do tego bonusy – TIDAL za 0zł przez 6 mies., Amazon Prime na 6 mies., Plan NOW TV – 25 kanałów. Moim zdaniem w tym porównaniu Orange jest po prostu zmiażdżony. Podobnie zresztą, jak pozostali operatorzy komórkowi. Został jeszcze T-Mobile. Za 79 zł daje oferuje on abonament T-Mobile M obejmujący no limit i pakiet 15 GB. Chyba przyznacie, że to zdecydowanie najgorsza oferta. Plan Mobilny 75 Orange wygrywa w zestawieniu z T-Mobile M, podobnie zresztą jak wspomniane wyżej oferty pozostałych operatorów.

Podsumowanie

Na koniec należy się kilka słów podsumowania. Otóż moim zdaniem najbardziej konkurencyjna oferta Orange to Plan Mobilny 45. Nie ma dla niego alternatywy u innych operatorów, a jest naprawdę korzystny i jeśli chodzi o zawartość, i cenę. Z innymi ofertami nie jest już tak kolorowo. Play daje więcej za te same pieniądze, a Plus czasem porównywalnie, a czasem więcej. Tylko T-Mobile przegrywa z Orange każdym swoim abonamentem, ale przegrywa też z Plusem i Play. Dlatego moim zdaniem, jeśli brać jakiś abonament w Orange, to nie ten najtańszy abonament, a ten trochę droższy – Plan Mobilny 46. 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *