Abonament rodzinny to temat wart poruszenia. Dlaczego? Bo może naprawdę obniżyć miesięczne wydatki na telefon. W tym wpisie chcę pokazać ile może kosztować taka oferta grupowa u dużych operatorów strukturalnych (MNO), a ile u operatorów wirtualnych (MVNO). Dlatego przedstawię Wam najtańszy abonament grupowy u jednego z przedstawicieli MNO i MVNO. Co do wniosków, zapewne nasunął Wam się same…

Najtańszy abonament rodzinny – MNO

Od razu zaznaczę, że nie zamierzam tu pisać o abonamentach typu 3 zł za miesiąc, ale za to 3 min na połączenia, a reszta płatna. Chcę Wam przedstawić najtańszy, ale pełnowartościowy abonament. Taki z nielimitowanymi minutami, SMS-ami i MMS-ami oraz pakietem internetowym przynajmniej 10 GB na osobę.

Jeśli chodzi o operatorów MNO najtańszą ofertę ma Plus. Wybrałam Abonament 50 za 50 zł miesięcznie. W ramach tej oferty mamy nielimitowane SMS-y, MMS-y i rozmowy, a do tego pakiet 12 GB. Na każdą kolejną kartę SIM z tym abonamentem dostajemy zniżkę 50%, czyli w tym wypadku 25 zł. Dlatego za 2 karty zapłacimy 75 zł miesięcznie, za 3 – 100 zł, itd. Można więc powiedzieć, że im więcej numerów weźmiemy u operatora, tym bardziej nam się to opłaci.

Abonament 50 w Plusie dla dwóch osób będzie kosztował miesięcznie 37,5 zł, dla 3 – 33,33 zł, a to zawsze mniej niż 50 zł.

Najtańszy abonament rodzinny – MVNO

Oczywiście oszczędność na abonamencie rodzinnym w Plusie już może ucieszyć, ale jeszcze bardziej cieszy poziom oszczędności przy ofertach grupowych u MVNO. Moim zdaniem najlepszy obecnie i najtańszy abonament rodzinny ma Lajt Mobile.

Lajt Duet Nr 1 obejmuje no limit na rozmowy, SMS-y, MMS-y i pakiet 30 GB na osobę. Jak widać jest się czym rządzić. A cena? Za 2 karty SIM z tym abonamentem zapłacimy – UWAGA – 34,99 zł łącznie, czyli po 17,49 zł za kart! Każda kolejna karta SIM też będzie kosztować 17,49 zł. Widzicie tę różnicę? Za ofertę z ponad dwukrotnie większym pakietem internetu zapłacimy połowę mniej!! Co więcej, tutaj możecie podpisać umowę na czas nieokreślony.

Wnioski? Cóż, najwięcej można oszczędzić decydując się na abonament rodzinny u MVNO. Podany przeze mnie abonament Lajt Mobile jest moim zdaniem najkorzystniejszy, ale i inny operatorzy wirtualni mają tanie, a dobre oferty. Dlatego naprawdę warto zapoznać się z nimi zanim podejmie się ostateczną decyzję.;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *