Coraz więcej osób, chcących znaleźć dla siebie dobry i tani abonament, zaczyna szukać nie tylko u wielkich, ale i u mniejszych operatorów. Nic dziwnego mają naprawdę korzystne oferty, a przy tym ceny o połowę niższe niż w takim np. Play, Plusie, Orange czy T-Mobile. Od kilku lat niezmiennie największą popularnością wśród operatorów wirtualnych cieszy się Premium Mobile. Kwartał po kwartale zyskuje tysiące nowych klientów, więc z pewnością jest wart zainteresowania. Tym, co zwykle najbardziej nas interesuje, kiedy mowa o takich właśnie operatorach wirtualnych, jest zasięg i opinie klientów. Właśnie dlatego w dzisiejszym tekście skupię się na tych dwóch sprawach w kontekście Premium Mobile.

Premium Mobile zasięg

Ponieważ Premium Mobile to operator wirtualny, a nie strukturalny, nie posiada on własnych nadajników. Nie inwestuje w tego typu infrastrukturę, ale korzysta z już istniejącej, należącej do operatora strukturalnego, do Plusa. Można więc powiedzieć, że Premium Mobile ma taki zasięg, jak Plus. A jaki zasięg ma Plus?

Można to sprawdzić na stronie operatora, gdzie znajdziecie mapę zasięgu. Wyraźnie na niej widać, że zdecydowana większość terenu naszego kraju jest pokryta zasięgiem Plusa. Jeśli ktoś mieszka w małej miejscowości i chce mieć pewność, że zmieniając operatora nie zostanie bez zasięgu, najlepiej niech po prostu spojrzy na wspomnianą mapę i zobaczy jak się prezentuje sytuacja.

To zrozumiałe, że interesuje nas kwestia zasięgu, bo przecież nawet najtańszy i najlepszy abonament może stać się zupełnie bezużyteczny, kiedy nie można z niego normalnie korzystać. Niewiele jest równie irytujących rzeczy, jak zrywane rozmowy telefoniczne czy połączenie internetowe. To ostatnie może być szczególnie bolesne dla osób, które pracują przez internet. Zresztą bieganie po pokoju i wspinanie się na meble, żeby znaleźć ten jeden punkt, w którym rozmowa przebiega płynnie też do komfortowych nie należy. Wszyscy chcemy uniknąć tego typu sytuacji. Właśnie dlatego to naprawdę ważne, żeby sprawdzić mapę zasięgu operatora, do którego chcemy przejść, czyli w przypadku Premium, mapę Plusa.

Premium Mobile opinie 2020

O zasięgu już nieco napisałam. Warto jednak pamiętać, że mapy zasięgów pokazują jedynie teorię, o tym jak to jest w praktyce mówią opinie klientów. I to jest właśnie to, co wielu z nas sprawdza. A co mówią klienci Premium Mobile o zasięgu? O jakości obsługi klienta? O cenach?

Przeszpiegowałam internet, żeby móc zwięźle wyrazić opinię mas. 😉 Co do tego, że oferta jest tania i korzystna, sprawa jest ewidentna. Zdecydowana większość głosów jest za. Jakie są opinie o obsłudze klienta? Tu już nie jest aż tak doskonale, ale wciąż nieźle. Obsługa klienta jest dość sprawna choć niektórym przeszkadza mała ilość tradycyjnych salonów, do których można się udać, żeby załatwić swoje sprawy. Moim zdaniem to żadna wada. Utrzymanie takich punktów kosztuje, a ten koszt operator musiałby pokryć oczywiście z kieszeni klientów. Jeśli więc nadal ma być tanio, trzeba się po prostu przyzwyczaić do kontaktu telefonicznego lub przez internet. Najłatwiej jest chyba załatwiać sprawy przez fb. Odpowiadają w ciągu około godziny, ale zwykle szybciej. Czytając opinie widzę wyraźnie, że obsługa się zmienia na plus. Początki były zdaje się trudne. Może pracownicy nie byli jeszcze zbyt biegli w załatwianiu trudniejszych spraw? Nie wiem, ale z czasem negatywnych ocen widzę coraz mniej.

A teraz najważniejsze – opinie o zasięgu Premium Mobile! I tu sama się zastanawiałam co takiego będą mówić klienci. Okazuje się, że bardzo wiele osób jest zadowolonych z zasięgu. Niektórzy zauważyli nawet jego poprawę po zmianie operatora. Internet działa stabilnie, połączenia głosowe bardzo dobrej jakości. Pewnie, są miejsca, gdzie z zasięgiem nie jest tak kolorowo, ale prawdę mówiąc tak samo jest i u wszystkich operatorów strukturalnych. Cóż nie znalazłam wielu skarg na zasięg, za to było wiele pozytywnych opinii. Nawet jak już ktoś miał coś do zarzucenia operatorowi, to naprawdę bardzo rzadko był to słaby zasięg.

Wnioski

Czas chyba na jakieś podsumowanie. Nie bez powodów Premium Mobile od kilku lat jest królem przenosin. Zbiera naprawdę dobre opinie od swoich klientów. Ponieważ większość z nich jest zadowolona z jakości usług, pozostaje z operatorem mimo umowy bezterminowej. Dobry zasięg, tania i korzystna oferta, brak długotrwałych zobowiązań to niewątpliwe atuty Premium. Myślę więc, że naprawdę warto wypróbować jego usługi. W razie niezadowolenia można szybko wypowiedzieć umowę zachowując jedynie miesięczny okres wypowiedzenia. Może jak skończy mi się umowa z dotychczasowym operatorem, sama przeniosę numer do Premium Mobile? Wtedy z pewnością napiszę Wam swoją własną opinię o operatorze. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *